Телехова Олександра Петрівна, кандидат філологічних наук, доцент.

Олександра Петрівна Телехова вже тридцять років працює на факультеті, віддаючи колегам і студентам тепло своєї душі.

Вищу освіту Олександра Петрівна здобула на філологічному факультеті Харківського університету. Після завершення навчання працювала в Харківському технікумі громадського харчування, учителювала в середній школі №105.На факультеті довгий час викладала на кафедрах методики викладання мови й літератури, загального та прикладного мовознавства. А починала як науковець і сьогодні продовжує плідно працювати на кафедрі історії української літератури. Кандидатську дисертацію «Підвищення ефективності вивчення літературної критики в систематичному курсі літератури в середній школі (на матеріалі української літератури 10-их класів)» захистила в 1986 році.

Сфера наукових інтересів – проблеми методики викладання української літератури в середніх навчальних закладах. Читає курси: «Методика викладання української літератури в школі», «Історія української літератури другої половини ХІХ ст.», «Історія української літератури кінця ХІХ – початку ХХ ст.» Веде науковий семінар «Вивчення літературної критики в школі». Олександра Петрівна – автор науково-методичних видань монографічного характеру: «Вивчення літературно-критичних статей у школі: посібник для вчителів» (1987, 2-е вид. 1999), «Вивчення теорії літератури в школі: посібник для вчителів» (1999), «Українська література: методичні матеріали до вивчення шкільного курсу: посібник для вчителів» (2000). Активно друкує матеріали для середньої школи: «Українська мова. 6 клас. Тематичне оцінювання: зошит для залікових робіт» (2007), «Роман П. Куліша «Чорна рада»: вивчення на уроках літератури в 9 класі» (2008).

Олександра Петрівна – відомий у Харкові й області філолог-методист, часто виступає з лекціями перед учителями, є багаторічним факультетським керівником педагогічної практики. Усе своє натхнення вона віддає улюбленій справі – вихованню молодого покоління словесників, які гідно несуть це високе звання, не забуваючи уроків людяності й фахових порад своєї вчительки. Олександра Петрівна – це чуйна, толерантна, але разом із тим і вимоглива людина, яка користується неабиякою повагою колег і студентів.

Матеріали до педагогічної практики студентів 5 курсу філологічного факультету

Бланки звітів з педпрактики

Зразки оформлення навчальної документації

Зразки оформлення залікових уроків з української літератури

Зразки оформлення залікових уроків з української мови

 

  • Контактна інформація
  • Адреса: ауд. 6-83, майдан Свободи 4, м. Харків, 61022
  • Телефон: (057) 707-53-38
  • E-mail: ukrlit@karazin.ua