З метою оперативного реагування щодо поширення гострої респіраторної хвороби, спричиненою коронавірусом COVID-19, в університеті створено штаб
13.11.2020

Додаток №1 до наказу ректора 

                                                            № 0801-1/272 від «25» серпня 2020 року

  • Алгоритм дій на випадок підозри або захворювання на коронавірусну
  • хворобу  (COVID-19) серед здобувачів вищої освіти
  • та працівників університету

1.Загальні положення

З метою оперативного реагування щодо поширення гострої респіраторної хвороби, спричиненою коронавірусом COVID-19, в університеті створено штаб, до якого можна звертатися за телефонами (057) 705-12-54, 093-241-65-39 або на адресу електронної пошти opershtab@karazin.ua

Алгоритм оприлюднюється на офіційному сайті університету, на сайтах факультетів (інститутів), соціальних мережах, на стендах та плазмових панелях. Алгоритм дій надсилається до відома та виконання деканам, директорам інститутів, завідувачам кафедр; здобувачі вищої освіти отримують алгоритм від деканатів (директоратів) на особисту електронну пошту.

Допуск здобувачів вищої освіти та працівників на територію університету здійснюється за умови використання засобів індивідуального захисту (респіратора або захисної маски, в тому числі виготовлених самостійно) після проведення термометрії безконтактним термометром.

Забороняється допуск на територію університету супроводжуючих осіб здобувачів вищої освіти або працівників, крім осіб, які супроводжують осіб з інвалідністю.

На вході до університету необхідно дотримуватись принципу соціального дистанціювання (1,5 метри) один від одного. Особи, в яких виявлена температура тіла понад 37,2 0 С або ознаки респіраторних захворювань (нежить, кашель, лихоманка, тощо) не допускаються до навчання або роботи. Дані про таких осіб вносяться до спеціального журналу відповідальними за проведення температурного скринінгу.

Здобувачі  вищої  освіти, які  перебувають в університеті або знаходяться на дистанційному навчанні, у разі погіршення здоров’я з симптомами коронавірусної хвороби повинні повідомити куратору або в деканат (директорат) свого факультету (інституту) особисто чи за допомогою електронних засобів зв’язку (е-mail, мережі Viber, Telegram). Контактні номери деканатів (інститутів) можна знайти на сайті університету https://www.univer.kharkov.ua

Працівники університету при появі підвищеної температури тіла понад 37,2 0 С або ознак гострого респіраторного захворювання вдома повинні повідомити свого безпосереднього керівника про погіршення стану здоров’я особисто, поштою або за допомогою електронних засобів зв’язку (е-mail, мережі Viber, Telegram, факсу) та не виходити на роботу, одночасно звертаючись за медичною допомогою.

Інформацію про осіб, у яких погіршився стан здоров’я, з симптомами коронавірусної хвороби декани, директори інститутів, керівники структурних підрозділів або куратори груп повинні повідомити відповідальній особі за організацію протиепідемічних заходів в університеті на період карантину – проректору з питань безпеки та охорони Володимиру ДОБРЕЛІ за телефонами: (057) 705-12-54, 093-241-65-39.

При виявленні ознак гострої респіраторної хвороби (нежить, кашель, лихоманка, відсутність нюху, смакових рецепторів) здобувачі вищої освіти та працівники університету, які перебувають в університеті, можуть звернутися до Центру первинної медико-санітарної допомоги університету (медпункту, 2 поверх, «хімічна» сторона, головний корпус університету).

Здобувачі вищої освіти та працівники університету, які мають підписану декларацію з сімейним лікарем повинні звернутися до свого сімейного лікаря.

У разі підтвердження коронавірусної хвороби алгоритм дій визначається лікарем відповідно до Стандартів надання медичної допомоги хворим на COVID-19. Якщо надійшло підтвердження про випадок коронавірусної хвороби в одного із здобувачів вищої освіти, всі інші здобувачі вищої освіти відповідної групи визнаються такими, що потребують самоізоляції, та повинні виконувати рекомендації сімейного лікаря.

Після вилучення особи з симптомами інфекційної хвороби в приміщенні, де перебувала така особа, проводиться провітрювання поза графіком та дезінфекція висококонтактних поверхонь.

2. Алгоритм дій у випадку підозри або захворювання на коронавірусну інфекцію COVID-19 в гуртожитках університету.

Поселення здобувачів вищої освіти до гуртожитків університету відбувається тільки після медичного огляду в Центрі первинної медико- санітарної допомоги університету (медпункт, 2 поверх, «хімічна» сторона, головний корпус університету) при наявності захисної маски, так, щоб покривала  ніс та рот, проходження  температурного скринінгу  безконтактним  термометром, а також при дотриманні соціальної дистанції з використанням тимчасового маркування на підлозі. Медичний огляд здобувачів вищої освіти з числа іноземних громадян здійснюється в Комунальному некомерційному підприємстві «Міська поліклініка № 20».

У  гуртожитках призначені відповідальні особи, які проводять щоденний температурний скринінг безконтактним методом усім працівникам перед початком робочої зміни та особам, які проживають у гуртожитках.

Допуск до гуртожитків здобувачів вищої освіти здійснюється тільки при наявності захисних масок (так щоб покривала ніс та рот) після проходження температурного  скринінгу  безконтактним  термометром. У  разі  виявлення температури тіла понад 37,2 0 C або ознак респіраторних захворювань (нежить, кашель, лихоманка, тощо) мешканці не допускаються до свого житла, а розміщуються в ізоляторах для розміщення хворих, що мають перебувати на самоізоляції під наглядом лікаря та не потребують госпіталізації. Самоізоляція здобувачів вищої освіти з числа іноземних громадян може здійснюватися в окремому об’єкті розміщення, яке може не належати університету та надавати послугу розміщення на договірних умовах.

Працівникам гуртожитку необхідно утримуватися від контакту з особами, які мають симптоми респіраторних захворювань.

Інформацію про осіб, у яких погіршився стан здоров’я, з симптомами коронавірусної хвороби директор студмістечка або завідувачі гуртожитків повинні повідомити відповідальній особі за організацію протиепідемічних заходів в університеті на період карантину – проректору з питань безпеки та охорони Володимиру ДОБРЕЛІ за телефонами: (057) 705-12-54, 093-241-65-39.

Контактні особи з підозрою на коронавірусну хворобу підлягають самоізоляції відповідно до Стандартів надання медичної допомоги хворим на COVID-19.

Під час поселення до гуртожитків у вихідні, святкові дня або в нічний час при виявлені ознак гострого респіраторного захворювання мешканці розміщуються в ізоляторах. Наступного дня здобувачі вищої освіти повинні звернутися до сімейного лікаря або за телефоном (057) 725-55-37 до Комунального некомерційного підприємства «Міська поліклініка № 20», виконувати всі рекомендації лікаря та повідомити за телефоном деканат свого факультету (інституту) або куратора групи. Контактні номери деканатів (інститутів) можна знайти на сайті університету https://www.univer.kharkov.ua

НАКАЗ від «25» серпня 2020р. № 0801-1/272. “Про організацію протиепідемічних заходів в університеті на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)