У цікавому науковому діалозі минув другий день роботи конференції «Сюжет – міф – ідеологема»
28.10.2024
У цікавому науковому діалозі минув другий день роботи конференції «Сюжет – міф – ідеологема», співорганізатороми якої стала Колегія патріарха Мстислава, Інститут літератури імені Т. Г. Шевченка Академії наук України й кафедра історії української літератури філологічного факультету Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна.
Доповідачі представляли тексти української літератури як поле для міфів, ідеологем і наративів. Полісемантичність образу святого Володимира в культурі ранньомодерної України репрезентував Д. Гордієнко. Історіографію Руської церкви в рецепції унійних авторів висвітлив Р. Ткачук. Про засоби формування колективної пам’яті у текстах Київської митрополії розповіла О. Матушек. Образи своїх і чужих на матеріалі ще не введеної до наукового обігу риторики Лазаря Барановича розкрив Р. Кисельов. На рукописах була побудована й доповідь спеціалістів з неолатиністики Мирослава й Олександри Трофимуків, об’єктом якої стала спадщина Пилипа Орлика.
Завершив конференцію її головний ініціатор архієпископ Ігор Ісіченко, який на матеріалі барокової прози показав неспівпадіння текстового образу княгині Ольги та реалій її часу.
Практично кожна доповідь навіювала аналогії до теперішнього часу, – про можливих союзників, внутрішні суперечки, неспівпадіння картинки й реальності, подій та інтерпретацій.