13 грудня 2021 року на філологічному факультеті Каразінського університету відбулася робоча зустріч керівництва та викладачів філологічного факультету з віце-консулом Генерального Консульства Республіки Польща у Харкові Барбарою Качмарчик
17.12.2021

13 грудня 2021 року на філологічному факультеті Каразінського університету відбулася робоча зустріч керівництва та викладачів філологічного факультету з віце- консулом Генерального Консульства Республіки Польща у Харкові Барбарою Качмарчик щодо підбиття підсумків участі Каразінського університету в проєкті «Біло- червона абетка. Підтримка освітніх ініціатив, що доповнюють польськомовну освіту в Україні»,  реалізованому спільно з Фондом «Свобода та демократія» за участі Канцелярії Прем’єр-Міністра Польщі в межах конкурсу «Полонія та поляки за кордоном 2021».

У межах вищезазначеного проєкту придбано мультимедійні технічні засоби, що сприятимуть кращій організації вивчення польської мови в Каразінському університеті, а також видано збірник польських та українських пісень із перекладом та DVD-диском із записами польських та українських народних пісень у виконанні випускницьпольської філології Каразінського університету Вікторії Кучук (спів) та Юлії Санжаревської (гра на поперечній флейті).

Переклад пісень польською та українською мовами виконали студентки третього курсу польської філології Вікторія Коваленко, Софія Коротченко, Марія Ольшанська, Анна Пилипчук, Вікторія Салтовська, Марія Слобоспицька, Катерина Сопельникова, Анастасія Шумейко та Аліна Розмаїта.

Координатор проєкту від університету викладач польської мови у Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна від польського Національного Агентства з Питань Академічного Обміну Славомир Вавришук наголосив на вагомому внеску в реалізацію проєкту адміністрації філологічного факультету та викладачів польської мови філологічного факультету Софії Бутко та Антона Штефана.

Декан філологічного факультету професор Юрій Безхутрий висловив подяку Канцелярії Прем’єр-Міністра та Фондові «Свобода і демократія», зокрема пані Юстині Шварц, за плідну співпрацю й допомогу в реалізації проєкта і відзначив, що його результати сприятимуть вивченню польської філології в університеті.

Пані консул вручила деканові пам’ятний диплом та альбом про Польщу. Декан зі свого боку презентував пані Барбарі книгу про видатних літераторів, які навчалися в Каразінському університеті, окремий розділ якої присвячено літературній творчості студента нашого університету,  згодом очільника польської держави – Першого Маршала Польщі Юзефа Пілсудського.