Жінки й чоловіки: два світи, дві мови
 
 Розпочинаємо свою роботу в цьому семестрі та запрошуємо Вас доєднатися до бліц-лекції доцентки кафедри загального та прикладного мовознавства Наталії Дубовик про актуальне: «чоловічий» та «жіночий» світи, мову кожного з них. 
 
 Ми всі живемо в соціумі, спілкуємося за допомогою мови і знаємо, що для успішного спілкування вона має бути спільною для усіх учасників комунікації. Нам важко зрозуміти іноземця, якщо ми не говоримо з ним спільною мовою, і весь арсенал міміки й жестів може виявитися недостатнім для передачі навіть елементарної інформації. Проте, якщо ми спілкуємося спільною мовою, скажімо, українською, чому так важко буває порозумітися з однією людиною, і так легко з іншою, коли і перша, і друга живе в одній країні, місті, на одній вулиці чи навіть в одній квартирі?
 
 Чому ми інколи не розуміємо, ніби не чуємо інших, чому виникають конфлікти, непорозуміння? Чому ще вчора щасливе подружжя розлучається через нездоланні протиріччя? І тут ми підходимо до прикладного аспекту антропоцентричних досліджень взагалі й лінгвістичних зокрема. Виявляється, нам може здаватися, що ми говоримо однією мовою, а насправді, це геть не так, бо між жінками й чоловіками існує «комунікативний бар’єр».
Постає логічне запитання: який вихід із ситуації? Саме пошуку відповіді та опису таких розбіжностей присвячена доповідь.
 
Початок 10 березня о 12:31  
Модерує студентка 5 курсу Олеся Нізійова.
Ідентифікатор конференції: 684 715 2979
Код: 12345